fbpx
Nasze usługi wykonujemy na terenie Wrocławia, Lubina i okolic
Rolety zaciemniające czy rolety termoizolacyjne?

Rolety zaciemniające czy rolety termoizolacyjne?

Kupno rolet nie jest sezonowe, lecz długo terminowe. Dlatego warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czego oczekujemy od naszych osłon okiennych, by moc się nimi cieszyć przez lata.
Czy zależy nam na całkowitym zaciemnieniu pomieszczenia (roleta typu blackout), czy bardziej na utrzymaniu przyjemnej temperatury (roleta posrebrzana)?
Poniżej przedstawiamy wady i zalety każdego z nich, aby wybór stał się łatwiejszy.

ROLETA ZACIEMNIAJĄCA 100% typu blackout

Chcesz uciąć sobie drzemkę a w pokoju jest za jasno? Może masz ochotę na maraton filmowy? Ten typ rolet idealnie zaciemni Twoje wnętrze, dzięki czemu zapewnisz sobie noc w ciągu dnia.

rolety zaciemniające


Tkanina o gęstym splocie, pokryta warstwą gumy, uniemożliwia dostanie się promieni słonecznych, jak i świateł latarni ulicznych do pomieszczenia. Dodatkowo chroni przed nadmiernym nagrzewaniem się Twojego wnętrza.

Trzeba jednak pamiętać, że rolety zaciemniające nie sprawdzą się na oknach, które są po stronie południowej lub dachowych, ponieważ gdy jest zaciągnięta, i przez cały dzień się nagrzewa może się odkształcić i materiał po prostu się zniszczy.

Rozwiązaniem może być brak prowadnic lub roleta wolnowisząca, dzięki czemu będzie przestrzeń między roletą a szybą, co pozwoli jej się schładzać. Z drugiej strony taki sposób nie zapewni nam całkowitego zaciemnienia, ponieważ szczelinami będzie przedostawać się światło.

ROLETA ODBIJAJĄCA PROMIENIE SŁONECZNE typu silver

Twój dom szybko się nagrzewa? W zimę dużo płacisz za ogrzewanie?

Silnie nagrzewające się pomieszczenie to powszechnie spotykany problem, który zmniejsza komfort życia.
Tu z pomocą przychodzą rolety termoizolacyjne, których materiał pokryty jest srebrną powłoką, która odbija promienie słoneczne i chroni pomieszczenie przed nagrzaniem. Dodatkowo dobrze znosi promienie UV, więc nie trzeba się martwić o utratę koloru.

Oczywiście, żeby w pełni wykorzystać potencjał tego typu rolety, trzeba zasłonić okno, nim nagrzeje się pomieszczenie. Niestety roleta nie schłodzi już nagrzanego wnętrza.

rolety termoizolacyjne


Rolety termoizolacyjne sprawdzą się również w zimę. Jak wiadomo przez szyby ucieka dużo ciepła, co powoduje ciągłe dogrzewanie domu.
Roleta posrebrzana zadziała, gdy jest zaciągnięta. Zatrzyma ciepło w środku, co będzie skutkowało mniejszym rachunkiem za ogrzewanie.
Dużym plusem jest to, że dużo nie kosztuje lecz to wszystko zależy od rozmiarów okien, aczkolwiek pamiętajmy, że to nie inwestycja na chwilę.

PODSUMOWANIE

Podsumowując oba typy rolet dobrze zaciemnią nasze pomieszczenie oraz spowodują nienagrzewanie się domu lub biura dzięki drugiej warstwie.
Rolety zaciemniające jednak nie będą dobrym wyborem dla okien na stronie południowej ze względu na to że ta roleta sama w sobie się nagrzewa co spowoduje oddawanie ciepła w pomieszczeniu jak i jej odkształcenia.


Roleta termoizolacyjna natomiast odbija promienie słoneczne, dlatego sama w sobie się aż tak bardzo nie nagrzewa, sprawdza się też w zimę i zatrzymuje ciepło w środku.


Dlatego warto odpowiedzieć sobie na powyższe pytania, które z nich bardziej potrzebujemy. W naszej ofercie znajduję się bogata paleta kolorów tych tkanin, dzięki czemu trafiamy do najbardziej wymagających klientów.

Related Posts