fbpx
Nasze usługi wykonujemy na terenie Lubina, Legnicy i Polkowic.
Rolety do kuchni, jakie?

Rolety do kuchni, jakie?

Ciągle rosnąca popularność rolet wewnętrznych sprawia, że coraz więcej z nas po nie sięga. Stanowią idealne podkreślenie wystroju wnętrza, jednocześnie regulując ilość światła wpadającego do pomieszczenia.

Problem pojawia się w kuchni, w której jest wiele możliwości zabrudzeń, wysoka temperatura towarzysząca podczas gotowania oraz przeróżne zapachy pozostające na materiałach.

O co warto zadbać?

Ważne jest, aby materiał nie pochłaniał zapachów oraz był łatwy w czyszczeniu. Sprawdzi się w tym bardzo dobrze poliester. Będąc tworzywem sztucznym nie przesiąka zapachami, a jego czyszczenie jest szybkie i proste, wystarczy do tego delikatnie nawilżona gąbka.

Roleta do kuchni powinna także być funkcjonalna oraz zapewniać odpowiednią prywatność. Chyba nikt z nas nie lubi, gdy przy porannej kawie podgląda nas sąsiad.

Funkcjonalność zapewnią tutaj rolety z prowadnicami bądź na żyłkach. Stosując takie rozwiązanie bez problemu otworzymy okno lub nie zasłonimy całego parapetu korzystając z bezproblemowego dostępu do np. ziół.

Jaki rodzaj rolety do kuchni wybrać?

Nowoczesnym rozwiązaniem do kuchni będą rolety rzymskie.

Ich wyjątkowy design oraz praktyczność spowodowały, że są obecnie jednym z najpopularniejszych zastosowań do kuchni, jak i całego mieszkania. Rolety rzymskie są cały czas widoczne bez możliwości schowania w rolce, której po prostu nie ma. Nie jest to jednak ich wada, a olbrzymia zaleta, bo dzięki temu mogą z powodzeniem zastąpić klasyczne rozwiązania takie jak firanki czy zasłony.

rolety rzymskie do kuchni

Istotną zaletą użycia rolety rzymskiej do kuchni jest prostota czyszczenia. Tkaninę taką wystarczy poddać kąpieli w wannie, lub dużej misce z letnią wodą oraz delikatnymi detergentami. Szczegółowe informacje na temat czyszczenia powinieneś zawsze uzyskać od specjalisty, gdyż każda tkanina może być czyszczona w inny sposób. Można montować je do sufitu, ściany, a nawet bezinwazyjnie do ramy okna.

Prywatność, praktyczność i styl, czyli rolety dzień noc.

Rolety dzień noc stały się hitem. Łączą ze sobą wszystkie cechy, jakich oczekujemy od rolety. Naprzemienny układ poziomych pasów pozwala na dowolną regulację zaciemnienia, przy czym osłaniają nas przed ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz.

rolety dzień noc do kuchni

Montowane są w sposób bezinwazyjny do ramy okna, dzięki czemu już na etapie ich montażu dbamy o czystość w naszym domu. Ponadto zastosowany na nich rodzaj impregnacji przeciwkurzowej sprawia, że kurz nie osadza się na tkaninie.

W przypadku poplamienia co może się każdemu przydarzyć nie będzie trzeba się martwić. Najczęściej do tego wystarczy gąbka, lecz przy większych zabrudzeniach bez problemu poradzą sobie środki do tzw. czyszczenia na sucho.

Rolety do kuchni dzień noc są wyposażone w system prowadnic bądź żyłek, co sprawia, że nawet kiedy są rozwinięte (a są praktycznie ciągle) możemy bez problemu uchylić czy też otworzyć okno.

A może plisy?

Rolety plisowane na pewno są ciekawym rozwiązaniem. Ich harmonijkowa struktura sprzyja mniejszemu brudzeniu się. Dodatkowo ich mechanizm, który pozwala na dowolną regulację wysokości rolety jest sporym atutem. Korzystając z niego można bez problemu zasłonić okno do połowy, zachowując przy tym dostęp do światła dziennego, jednocześnie odcinając się od gapiów.

.Są montowane w ramie okna zachowując dużo przestrzeni do zagospodarowania przez co cenione są jako rolety do kuchni o niewielkich wymiarach.

plisy do kuchni

Gorąco polecane są do okien, które znajdują się w pobliżu zlewu kuchennego. Wystarczy wyregulować ich wysokość plastikowym uchwytem, co sprzyja zmianie ich położenia w trakcie gotowania, kiedy nie zawsze mamy czyste dłonie.

Łatwo utrzymać je w czystości. Przez ich charakterystyczną strukturę nie kurzą się, a po złożeniu nie pozostawiają powierzchni, którą można by zachlapać.

Plisy występują także w wariantach zaciemniających sięgających nawet do 100% zaciemnienia sprawiając, że kuchnia mocno nasłoneczniona stanie się jeszcze bardziej komfortowa.

Klasyka ponad wszystko!

I dobrze! Rolety materiałowe z tkanin gładkich to także świetne rozwiązanie. Bogactwo kolorów i wzorów sprawią ze wpasują się w każdą kuchnie.

rolety materiałowe do kuchni

Czyszczenie ich nie powinno nikomu sprawić problemu, chociaż i tak nie trzeba robić tego bardzo często. Zawdzięczyć to można ich impregnacji przeciwkurzowej. Montowane są bezinwazyjnie do ramy okna z prowadnicami (mini-roleta) bądź w systemie wolnowiszącym do ściany lub sufitu.

Dodatkowym atutem na pewno jest fakt, że występują także w wersjach zaciemniających (podgumowane) lub takich, które odbijają promienie słoneczne (posrebrzane) pozytywnie wpływając na komfort termiczny w pomieszczeniu. W kuchni bardzo często panują wyższe temperatury niż w reszcie pomieszczeń, dlatego te kilka stopni Celsjusza mniej będzie pożądanym rozwiązaniem w kuchniach narażonych na dużą ilość promieni słonecznych.

Podsumowanie

Jak widać wybierając rolety do kuchni mamy cały wachlarz możliwości. Bez względu na to, czy wybierzemy nowoczesne rolety rzymskie, czy bardziej klasyczne rozwiązania powinniśmy skupić się na materiale. To dzięki niemu rolety w kuchni nie będą pochłaniać zapachów ani wilgoci.

Wybierając rolety kuchenne powinniśmy kierować się własnymi potrzebami. W zależności czy chcemy elegancji jak w rolecie rzymskiej, czy prywatności wykorzystując do tego rolety dzień noc. Niezwykle ważne jest, aby wybrana roleta wpasowała się w aranżacje domu podkreślając jego unikatowy charakter. W tym i wielu innych rzeczach chętnie pomogą państwu nasi specjaliści. Chętnie przyjedziemy, doradzimy w wyborze oraz zamontujemy, a to wszystko w cenie rolety.

Related Posts