fbpx
Nasze usługi wykonujemy na terenie Wrocławia, Lubina i okolic
Rolety Rzymskie Wrocław

Rolety Rzymskie Wrocław

Rolety rzymskie są nowoczesnym rozwiązaniem przesłaniania okna. Roleta rzymska z pewnością doda do twojego pomieszczenia przytulności oraz elegancji. Łączą one funkcjonalność i praktyczność klasycznych rolet z dekoracyjnym charakterem zasłon, firan. Nasze rolety rzymskie wykonane są z wysoko gatunkowych tkanin, szytych na miarę przez krawcową. Wybierając nas, masz pewność, że masz do czynienia z produktem eleganckim oraz luksusowym.

Rolety rzymskie to nie tylko materiał. Coś musi je wyróżniać na tle pozostałych osłon okiennych. Co to takiego? Oczywiście fałdy, które powstają podczas unoszenia tkaniny do góry. Fałdy te powstają, poprzez umieszczenie w tkaninie w równych odstępach (zazwyczaj wynoszących 25-33cm) poziomych fiszbin, dostępnych w 4 modelach szycia. 

Roleta rzymska może być zamontowana na wiele sposobów, tworząc to rozwiązanie możliwym do zastosowania w każdym rodzaju wnętrz.

Maksymalne wymiary na jakie możemy wykonać roletę rzymską to 300cm szerokości oraz 340cm wysokości.

Możliwe jest zamontowanie rolet rzymskich bezinwazyjnie na ramie okiennej, lecz tutaj warunkiem koniecznym jest możliwość otwierania (lub chociaż uchylenia) okna oraz brak wywietrzników.

Montaż inwazyjny (wiercenie) jest stosowany przy montażu we wnęce, do ściany lub sufitu. W przypadku montażu do ściany/sufitu należy mieć na uwadze, że pakiet złożonej zasłony rzymskiej wynosi zazwyczaj 20-30cm w zależności od wysokości rolety. Warto mieć to na uwadze, żeby zachować możliwość pełnego otworzenia okna. Zwłaszcza istotne to jest podczas montażu nad oknem balkonowym, z którego się często korzysta. 

Roleta rzymska montowana nad wnęką, najlepiej prezentuje się, kiedy jej szerokość całkowita jest większa od szerokości wnęki okiennej. Powoduje to całkowite zasłonięcie wnęki okiennej, istotnie wpływając na odbiór rolety rzymskiej. Zazwyczaj stosuje się szerokość większą o 5cm z każdej strony.

Rolety rzymskie w naszym asortymencie posiadają wiele wariantów kolorystycznych, oraz wzorów.

Obecnie najmodniejsza jest roleta rzymska biała, często w wersji firanowej całkowicie transparentnej. Kolorystyka jest od bieli, przez szarości, beże, aż do czerni. Nie brakuje tutaj także bardziej kolorowych tkanin. Dodatkowo, tkaniny są w różnych odmianach. Rolety rzymskie zaciemniające, całkowicie transparentne, w tym zasłony rzymskie firanowe, oraz zwyczajne. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Czyszczenie rolety rzymskiej jest proste i przyjemne. Dzięki naszemu mechanizmowi, staje się to jeszcze prostsze.

 Mechanizm sznurkowy, oraz mocowanie na rzep do aluminiowej rynny, pozwalają na szybki demontaż tkaniny, z którym poradzi sobie każdy. 

Po tym, taką tkaninę w zależności od wybranego modelu wystarczy „rozebrać” z fiszbin, i wyprać ręcznie. Wbrew wielu opiniom w internecie, rolety rzymskiej nie można prać w pralce! Do mycia najlepiej użyć wanny lub dużej miski, z letnią wodą i delikatnymi detergentami. W większości przypadków wystarczy tkaninę tylko zanurzyć na około 30minut, aby była czysta jak nowa. Większość tkanin, można później wyprasować. 

Szczegółowe informacje na temat czyszczenia konkretnej tkaniny zawsze uzyskasz na miejscu od naszego specjalisty. 

Rolety rzymskie będą świetnym rozwiązaniem jako rolety do kuchni, właśnie ze względu na swoją prostotę czyszczenia, oraz optymalną transparentność, dzięki której nic nie przeszkodzi nam w przygotowywaniu wszelakich pyszności.

Rolety rzymskie w salonie to rozwiązanie niezwykle eleganckie. Zawsze wprowadzą do pomieszczenia unikatowy klimat, a w połączeniu z zasłonami, które zakryją pozostałą część ściany stanowią niemal idealne połączenie.

Rolety rzymskie do łazienki sprawdzą się, owszem. Ale tutaj warto postawić na tkaniny zaciemniające, nie transparentne zachowując maksimum prywatności. Z tkaniną nie stanie się nic złego od wilgoci.