fbpx
Nasze usługi wykonujemy na terenie Wrocławia, Lubina i okolic
Żaluzje aluminiowe Wrocław

Żaluzje aluminiowe Wrocław

Żaluzje aluminiowe to idealne rozwiązanie dla każdego, kto szuka praktycznego i eleganckiego sposobu na dekorację swoich okien. Dzięki swojej trwałości, łatwości utrzymania w czystości oraz niższej cenie niż żaluzje drewniane zyskały ogromną popularność. Żaluzje aluminiowe doskonale sprawdzą się w wielu aranżacjach domowych jak i przestrzeni biurowych. Niemal dowolna możliwość regulacji ilości wpadającego światła to coś, za co zostały najbardziej docenione.

Żaluzje aluminiowe wykonane są z aluminiowych tasiemek.

Właśnie dzięki temu materiałowi skutecznie chronią przed nadmiernym nagrzewaniem pomieszczeń a dodatkowo aluminium nie przepuszcza światła. 

Lamele żaluzji można ustawić pod dowolnym kątem co pozwala na płynną regulację ilości wpadającego światła, lub na uzyskanie pełnej prywatności. 

Żaluzję aluminiową można zamontować na kilka sposobów. 

Żaluzje aluminiową 50mm można zamontować do ściany, sufitu oraz do okna. Żaluzję aluminiową 25mm montuje się zazwyczaj w świetle szyby lub do ramy okiennej. 

Często zdarzają się sytuacje, w których nadproże jest bardzo niskie uniemożliwiając montaż np. żaluzji bambusowej 50mm. Aluminium jest na to rozwiązaniem, gdyż pakiet złożenia jest stosunkowo niewielki. 

Żaluzję można wykonać nawet do 400cm szerokości oraz 400 cm wysokości, przy czym warto mieć na uwadze, że maksymalna powierzchnia żaluzji nie może przekroczyć 10m2 .

Kolorystyka żaluzji aluminiowych jest bogata. Możemy w niej znaleźć praktycznie każdy kolor.

Nie będzie problemem wybór koloru matowego, czy też w połysku. 

Żaluzje występują też w kolorach drewnopodobnych co jest ciekawą alternatywą dla żaluzji drewnianych czy też bambusowych.

Żaluzja standardowo wykonywana jest na drabince sznurkowej w kolorze zbliżonym do lameli, ale można też bez żadnych dopłat kolor sznurków zmodyfikować. 

Do lameli 50mm można zastosować dekoracyjną drabinkę taśmową, która świetnie sprawdzi się na dużych żaluzjach. Drabinka taka występuje w wielu kolorach.

Rozwiązanie te nie zmienia żadnych właściwości użytkowych, ale warto pamiętać o tym , że zwiększa to pakiet złożenia żaluzji.

Czyszczenie żaluzji aluminiowych jest dziecinnie proste. Wystarczy regularnie ścierać z nich kurz, lub pozbyć się go odkurzaczem. 

Kuchnia oraz łazienka to specyficzne pomieszczenia. Panuje w nich o wiele większa wilgotność względem reszty domu, co przy niektórych dekoracjach okiennych bywa bardzo szkodliwe. 

Żaluzja aluminiowa jest w pełni odporna na wilgoć więc świetnie sprawdzi się w łazience.

W kuchni mogą dodatkowo powstawać na żaluzji uporczywe plamy po gotowaniu, które wystarczy w takiej sytuacji zetrzeć mokrą ściereczką.